אודות

קצת אודותי,

בעבודתי אני מחזקת קשרים משפחתיים במצבי משבר ובהקשר של גירושים כך שגם בתקופה טראומטית בעת הגירושין וגם במצבי חיים לאחר מכן יהיה אפשרי לשוחח, לדבר את מה שמרגישים, להרגיש בטוח האחד עם השני, להביע דעות ועמדות לא פשוטות. מטרת עבודתי להחזיר לקשרים המשפחתיים תחושה של 'ביחד משפחתי' עוצמתי.

הדבר שמרגש אותי יותר מכל הוא כאשר במהלך השיחות ולאורך תקופת הטיפול אנשים מוצאים דרכים חדשות להתחבר לעצמם להבין כיצד הגיעו למצב של משבר ופרידה ומוצאים אפשרות לשתף, לשוחח, וגם לכעוס, לבטא צער, כאב ושברון לב. 

אני מאמינה כי טיפול והדרכה להורים בהקשר גירושין מעלים את תחושת החוסן של ההורים וכך מקטינים את הכאב והצער של הילדים.

לאורך השנים פגשתי זוגות ומשפחות המתמודדים עם מצבים מורכבים וגם עם קונפליקטים קשים. במקרים של אלימות במשפחה, בגידות, חוסר אמון, פשיטות רגל ומוות במשפחה. משפחות שבהם ההורים מתמודדים עם ילדים מאתגרים עם קשיים וצרכים מיוחדים. כל אחד ממשברים ואתגרים אלו מזמנים תגובות של כעס, דכאון, התרחקות וניתוק.

בהכשרתי מטפלת מוסמכת בטיפול זוגי ומשפחתי, האגודה הישראלית לטיפול זוגי ומשפחתי, מדריכה מטפלים, עובדת סוציאלית בעלת תואר שני (MSW), אוניברסיטת חיפה. תואר שני נוסף (MA) באנתרופולוגיה יישומית בתחום בריאות הנפש, אוניברסיטת בן גוריון בנגב.

השיחות מתקיימות על פי הצורך עם כלל חברי המשפחה, בזוג, באופן אישי או בין הורה וילד.

קיומה של תחושת בטחון ביחסים עם ההורים שלנו משלב הינקות הינה הבסיס להתפתחות תקינה ולאפשרות לחיות את חיינו בעוצמה.

משברים, קשיים  וגירושין הינם מצבים קיימים ומוכרים אבל הנכונות להכיר בקושי ולטפל בהשלכות של המשבר עלינו ועל הילדים שלנו לא מובנים מאליהם.

הכרה בקושי דורשת אומץ ולקיחת אחריות מצדם של הבוגרים במשפחה עבור עתיד רגוע ושמח יותר ועל מנת שהדור הבא יהיה בריא וחזק יותר.

אם קיים מצב במשפחה שלך שבו תחושת הביטחון חסרה או נחלשה, אם קיימת תחושה של מרחק בינכם לבין הקרובים לכם, אם אתם עוברים משבר או תקופה של חוסר שקט וקונפליקטים חוזרים שאתם לא יודעים איך לצאת מהם, או אם החלטתם להיפרד ואתם נחושים לעשות זאת באופן ששומר על הילדים אל תהססו ליצור קשר ולקבוע פגישה.

 

שווה להשקיע זמן וכוחות כדי ליצור תחושת בטחון ריגשי ו'ביחד' משפחתי.

המרחק בין תחושת מצוקה וחוסר אונים לבין תנועה לכיוון של שליטה ובטחון אינו כל כך גדול כפי שזה נדמה.

שינוי יכול להתחיל עכשיו בנקיטת פעולה ראשונה וקביעת פגישה.

 

אם קיים בך תקווה ונכונות לשינוי אני מזמינה אותך לשלוח מייל ונבדוק יחד איך ניתן לעזור.

Scroll to Top